Dokumentację medyczną można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. po uprzednim zaszyfrowaniu.
Hasło do zaszyfrowanego pliku należy podac za pośrednictwem innego medium (np. telefonicznie).

Do zaszyfrowania plików można użyć darmowego programu ze strony https://www.7-zip.org/

Po zainstalowaniu programu klikamy plik lub folder z dokumenatacją prawym klawiszem myszy:

7zip

A następnie proszę zaznaczyć opcje zgodnie z obrazkiem poniżej oraz uzupełnić hasło:

7zip2

ODWIEDZINY

Istnieje możliwość zawieszenia prawa do odwiedzin ze względów epidemiologicznych

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W przypadku przywrócenia możliwości odwiedzin obowiązują następujące zasady:

Odwiedziny możliwe są:

 • poniedziałek-piątek w godz 15:30 - 18:00
 • sobota-niedziela i święta w godz 13:30 - 16:30

Osoby odwiedzające przed wejściem na teren Szpitala są obowiązane:

 • założyć maskę ochronną
 • zdezynfekować ręce

Osoby odwiedzające są obowiązane do zakrywania nosa i ust maską w trakcie pobytu na terenie Szpitala pod groźbą nakazu jego opuszczenia.

Pacjenci przebywający w oddziale rehabilitacji neurologicznej są w większym stopniu narażeni na infekcje, w związku z czym w trosce o ich zdrowie i życie prosimy o stosowanie się do zaleceń personelu.

Prosimy o uwzględnienie ograniczeń w ilości osób odwiedzających:

 • w sali chorych może przebywać maksymalnie 1 osoba odwiedzająca,
 • jeżeli pogoda na to pozwala prosimy o ograniczenie odwiedzin w budynku szpitala i spotykanie się na zewnątrz budynku

Głównym zadaniem rehabilitacji jest:

 • przywrócenie sprawności fizycznej i sprawności ruchowej, co pozwala na łatwiejsze wykonywanie czynności życia codziennego i podejmowanie różnych aktywności rekreacyjnych, a nawet uprawianie sportu.
 • ograniczenie negatywnych psychicznych skutków choroby, poprawienie stanu emocjonalnego (zmniejszenie lęku, depresji, wrogości i poprawa samooceny)

Rehabilitacja kardiologiczna :

 • prowadzona jest przez wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów z wykorzystaniem pełnego zaplecza specjalistów w zakresie Chorób Wewnętrznych , Kardiologii i Rehabilitacji medycznej, a także logopedów, dietetyków i psychologów, a tych ostatnich zwłaszcza dla pacjentów charakteryzujących się cechami osobowości i zachowania sprzyjającymi występowaniu chorób układu krążenia (skłonni do rywalizacji, gniewu i wrogości, nadmiernie zaangażowani w pracę zawodową, reagujący na trudności silnymi negatywnymi emocjami, depresyjni, odczuwający lęki) lub dla tych którzy przeżyli silne sytuacje stresowe (np. utrata bliskiej osoby, utrata pracy).
 • poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, poradnictwo w zakresie zdrowego trybu życia możemy nierzadko przywrócić jakość życia pacjenta przed hospitalizacją.
 • jest bezpieczna i dostosowana do danego pacjenta , multidyscyplinarna i skojarzona z opieką lekarzy wielu specjalności, a także fizjoterapeutów tak, aby jak najbezpieczniej i najlepszymi rezultatami usprawnić chorego po incydencie kardiologicznym.

Informujemy, że Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich dysponuje wolnymi miejscami na rehabilitację kardiologiczną Skierowanie na rehabilitację kardiologiczną w naszej placówce wystawia lekarz oddziału kardiologii lub kardiochirurgii, oddziału chorób wewnętrznych, poradni kardiologicznej lub rehabilitacyjnej. Skierowanie od właściwego lekarza wystarczy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a oryginał dostarczyć do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Janowicach Wielkich przy ul.Sudeckiej 15; 58-520 Janowice Wielkie w ciągu 14 dni za pośrednictwem poczty lub wrzucając do skrzynki pocztowej znajdującej się przed bramą Szpitala. Proszę pamiętać o pozostawieniu telefonu kontaktowego do celów informacyjnych.

Ze względów bezpieczeństwa:

 • przed przyjęciem do Szpitala wykonywany jest pacjentowi test na obecności wirusa SARS Cov 2,
 • w okresie 4-7 dni od przyjęcia test jest wykonywany ponownie.
 • obowiązuje zakaz odwiedzin na terenie placówki,
 • rzeczy można przekazać pacjentowi za pośrednictwem pracownika Szpitala
 • kontakt z pacjentem osób bliskich jest możliwy przy bramie szpitala pod warunkiem zachowania dystansu
 • na terenie Szpitala obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Od dnia 09.01.2022r. skierowania na Rehabilitację Leczniczą Stacjonarną (szpitalną), dzienną i fizjoterapię ambulatoryjną wystawiane i przyjmowane będą wyłącznie w formie e-skierowania.

Po wystawieniu skierowania przez lekarza szpitala, poradni specjalistycznej rejestracji na leczenie rehabilitacyjne można dokonać po przekazaniu KODU DOSTĘPU (4 cyfry umieszczone na skierowaniu lub generowane z systemu internetowego konta pacjenta IKP), oraz podaniu numer PESEL.

W/w informacje należy przekazać do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Janowicach Wielkich w formie:

 1. Telefonicznej pod nr 75 7547507.
 2. Elektronicznie za pośrednictwem e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 3. Pocztą tradycyjną pod adresem:
  Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny
  w Janowicach Wielkich
  ul. Sudecka 15
  58-520 Janowice Wielkie.

Celem usprawniania rejestracji skierowania i wpisu w kolejkę oczekujących proszę przekazać numer telefonu do kontaktu.
Wszelkie dodatkowe informacje udzielane będą pod nr telefonu 757547507.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej (dziennikustaw.gov.pl)

 Jak się zapisać? W tym celu można:

 • skontaktować się z wybranym punktem szczepień,
 • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr 989 samemu albo z pomocą osoby. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz nr telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie,
 • zapisać się poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie głównej www.pacjent.gov.pl od 15 stycznia. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie posiadamy – należy skontaktować się z infolinią pod nr 989. Niektóre banki, poprzez bankowość internetową również udostępniają możliwość potwierdzenia tożsamości.

Jeśli wybieracie Państwo punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich prosimy o kontakt pod nr tel. 75 75 47 508 od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 14:00. Do rejestracji potrzebny jest PESEL i kontaktowy numer telefonu.

 

Obrazek szczepimy się

Podkategorie

Dobry posiłek w Szpitalu

Informujemy, że od dnia 01.listopada 2023r. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich  przystąpił do programu pilotażowego „Dobry posiłek w szpitalach”. Jest to program dotyczący edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach. Na stronie internetowej WSR w  Janowicach Wielkich  będą publikowane tygodniowe jadłospisy oraz zdjęcia wybranych posiłków z danego dnia wraz z opisem pozycji w jadłospisie.

Wykaz_alergenów_1.pdf 

Jadłospis_tygodniowy_dieta_cukrzycowa_01112023_05112023_.pdf

Jadłospis_tygodniowy_dieta_podstawowa_01112023_05112023_.pdf

Jadłospis_tygodniowy_dieta_cukrzycowa_06112023_12112023_.pdf

Jadłospis_tygodniowy_dieta_podstawowa_06112023_12112023_.pdf

Jadłospis_tygodniowy_CUKRZYCA_13-19.11.2023.pdf

Jadłospis_tygodniowy_PODSTAWOWA_13-19__11__2023.pdf

Jadłospis_tygodniowy_dieta_podstawowa_20-26.11.2023.pdf

Jadłospis_tygodniowy_dieta_cukrzycowa_20-26.11.2023.pdf

Jadłospis_tygodniowy_dieta_cukrzycowa_27.11.2023_-_03.12.2023.odt

Jadłospis_tygodniowy_dieta_lekkostrawna_27.11.2023_-_03.12.2023.odt

Jadłospis_tygodniowy_dieta_podstawowa_27.11.2023_-_03.12.2023.odt

W związku ze zwiększoną ilością infekcji jakie odnotowywane są pośród pacjentów Szpital ,została podjęta decyzja o wprowadzeniu ograniczeń w ilośći osób odwiedzających. Dyrekcja Szpitala informuje, że u jednego pacjenta może przebywać jedna osoba odwiedzająca zaopatrzona w maseczkę .

Ograniczenie odwiedzin wchodzi w życie z dniem 23.11.2023.

Dyrekcja Szpitala